Project Description

KARPATSKÁ PERLA

Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská
Rozloha vinohradov: 50 hektárov
Významnejšie hony: Suchý vrch, Noviny, Šajby, Kramáre, Kalvária, Ingle, Nad Polankou
Pestované odrody: Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Pinot Gris, Pinot Blanc, Sauvignon, Devín, Muškát moravský, Müller Thurgau, Rizling vlašský, Pálava, Pinot Noir, Alibernet

KONTAKT:
KARPATSKÁ PERLA, s.r.o.,
Nádražná 57, 900 81 Šenkvice

web: www.karpatskaperla.sk
e-mail: vino@karpatskaperla.sk
tel.: +421 33 64 96 855

Rozhovor s majiteľmi vinárstva >>

KARPATSKÁ PERLA je rodinné vinárstvo zo Šenkvíc, ktoré založili manželia Margita a Ladislav Šebovci v roku 1991. Dnes vinárstvo hospodári na vyše 50 hektároch viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Najväčší vinohrad Suchý vrch leží iba 5 kilometrov od vinárstva pri obci Svätý Martin. Tu sa na nánosoch spraše na ucelenej ploche 28 hektárov darí tradičným odrodám ako Pinot Gris, Pinot Noir a Sauvignon, ale aj novošľachtencom ako je Devín, Muškát moravský a Pálava.

Ak chcete spoznať malokarpatský terroir vo vinárstve s jedinečnou atmosférou, kde sa snúbi výborné víno s kvalitnou gastronómiou, príďte si ho vychutnať priamo do KARPATSKEJ PERLY. Degustácie si vychutnáte v 2 štýlových priestoroch s kapacitou 50 a 66 ľudí s možnosťou uskutočniť rodinné stretnutia, oslavy, svadby, školenia alebo teambuildingy. Ak máte záujem o ochutnávku s menšou skupinou do 10 ľudí, je od utorka do piatku od 9:00 do 18:00 k dispozícii firemná vinotéka.

Počas návštevy sa nezabudnite vybrať do pivníc, kde vyzrievajú perly vinárstva. Zaujímavosťou je aj nový archív v priestoroch bývalých betónových cisterien na víno. Dokonalou bodkou za vinársko-gurmánskym zážitkom je výstup na 21-metrovú rozhľadňu.